Δραστηριότητες & Εκδηλώσεις

Η ψυχολογία της Διατροφής | LE MONDE Seminars 2024

2 Φεβρουαρίου, 2024 - Δραστηριότητες & Εκδηλώσεις

Μια συναρπαστική διάλεξη με θέμα τη διατροφή αλλά και όλα όσα επηρεάζουν τις διατροφικές μας συνήθειες, φιλοξενήσαμε στον κύκλο γαστρονομικών διαλέξεων της Σχολής. Η εισηγήτριά μας και καθηγήτρια τροφογνωσίας της Σχολής με ειδίκευση στην κλινική διαιτολογία, κ. Μαρία Τσιρδήμου, ανέλαβε να απαντήσει σε όλες τις ερωτήσεις των σπουδαστών αναδεικνύοντας, μεταξύ άλλων, τον ρόλο των συναισθημάτων και κατα συνέπεια της διάθεσης στη διατροφική μας συμπεριφορά.