Αθλητικές

12 Μαρτίου, 2013 - Αθλητικές

Φιλικός αγώνας βόλεϊ γυναικών

Γερμανική Σχολή vs Le Monde 3-1

Το όπλο του προηγούμενου αγώνα (η υποδοχή) ήταν η Αχίλλειος πτέρνα στον αγώνα που έδωσε η ομάδα μας με τη Γερμανική Σχολή. Τα πολύ καλά σερβίς, μας κράτησαν στον αγώνα και μάλιστα πήραμε ένα σετ πολύ εύκολα, αλλά μέχρι εκεί.

Είναι πολύ φυσικό, δεν μπορούν με δύο παιχνίδια κορίτσια που δεν γνωρίζονταν μέχρι χθες, να βρουν ρυθμό και να αντιμετωπίσουν ομάδες καιρό δουλεμένες. Όμως η δύναμη και η μαχητικότητα που διαθέτουν τα κορίτσια, μας δίνει το δικαίωμα να ελπίζουμε στη βελτίωση της ομάδας μας, μέσα από φιλικά παιχνίδια με δυνατούς αντιπάλους.

Δημοσιεύθηκε: 13/3/2013