Δραστηριότητες & Εκδηλώσεις

Διάλεξη με θέμα «Σύγχρονη οικονομία και ο ρόλος των τραπεζών»

15 Μαΐου, 2019 - Δραστηριότητες & Εκδηλώσεις

Οι σπουδαστές των ξενοδοχειακών τμημάτων της σχολής είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μια πολύ  ενδιαφέρουσα διάλεξη με θέμα “Σύγχρονη οικονομία και ο ρόλος των τραπεζών” στο πλαίσιο της σειράς διαλέξεων Hotel & Tourism Professionals’ Lectures 2019. Ο καθηγητής της σχολής, κ. Γιώργος Κονόμος, ανέλυσε τη σύγχρονη οικονομική κατάσταση εξηγώντας με λεπτομέρειες τους σύγχρονους οικονομικούς όρους και τον ρόλο των τραπεζών καθώς και τους τρόπους με τους οποίους επηρεάζουν τη ζωή μας.

Μάϊος 2019