Αθλητικές

Γερμανική Σχολή Αθηνών (D.S.A.)   –   Le Monde
3                                             3

Δευτέρα 10 Μαρτίου 2014

Πολύ βελτιωμένη παρουσιάστηκε σ’ αυτό το παιχνίδι η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της σχολής. Κατάφεραν να ελέγξουν το ρυθμό του παιχνιδιού και γι’ αυτό αν και προηγήθηκαν οι αντίπαλοι γρήγορα με 1-0 το γύρισαν σε 3-2 στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου. Σκορ που όχι απλά κρατούσαμε μέχρι το 89΄ αλλά χάσαμε και ευκαιρίες να το διευρύνουμε! Τότε λοιπόν, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, σε μια άτυχη στιγμή για την άμυνά μας δεχτήκαμε το γκολ της ισοφάρισης. Φυσιολογική μια μικρή απογοήτευση που ένιωσαν τα κορίτσια για το τελικό σκορ, αλλά όλοι ξέρουμε πως τίποτα δεν τελειώνει πριν το τελευταίο σφύριγμα.