Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη

Συμμετοχή σπουδαστών LE MONDE σε φιλανθρωπικό Xmas Bazaar

16 Δεκεμβρίου, 2019 - Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη

Το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου, σπουδαστές της σχολής με επικεφαλής τον chef Δημήτρη Αμβράζη, συμμετείχαν στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή αγάπης της Ελληνογαλλικής Σχολής, Άγιος Ιωσήφ, παρασκευάζοντας παραπάνω από 400 λουκουμάδες για τους επισκέπτες της.

Τα έσοδα της γλυκιας αυτής δράσης, διατέθησαν για φιλανθρωπικό σκοπό.

Ευχαριστούμε θερμά τους σπουδαστές, Γκικουρία Άλεκς, Κληρονόμου Σοφία, Μοτσάκου Ειρήνη και Φεσσά Δημήτρη καθώς και τον καθηγητή τους Δημήτρη Αμβράζη για την πολύτιμη βοήθειά τους.