O διακεκριμένος chef Michel Roth επισκέφθηκε τη σχολή LE MONDE

2 Ιουνίου, 2014 - Νέα, ανακοινώσεις

Michel Roth (1)Ένας από τους πιο διακεκριμένους Γάλλους chefs, βραβευμένος ως MOF, Bocuse d’ or, και κάτοχος 2 αστεριών Michelin, ο κ. Michel Roth επισκέφτηκε τη σχολή μας την Πέμπτη 22 Μαϊου και κέρδισε, όλους όσους τον γνώρισαν, με την ευγένεια, τη συνέπεια και την απλότητά του.

Προσκεκλημένος της dellifrance, στα πλαίσια του γαλλικού φεστιβάλ γαστρονομίας, παρουσίασε δύο πρωτότυπες δημιουργίες στην κατηγορία sandwich, η μία μάλιστα δημιουργήθηκε ειδικά για τη χώρα μας αφού είχε πρωταγωνιστές τα ελληνικά προϊόντα.

Η επίσκεψή του μας επιβεβαίωσε ότι η υψηλή γαστρονομία μπορεί να βρει έκφραση ακόμα και στο πιο απλό έδεσμα.
Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Michel Roth και την εταιρεία dellifrance, για το εξαιρετικό σεμινάριο.

[ozy-gallery ids=”]