Νικητές διαγωνισμού tart, η τέχνη της τάρτας από τη LE MONDE sponsored by KENWOOD

4 Μαΐου, 2017 - Νέα, ανακοινώσεις

Την Τετάρτη 3 Μαΐου 2017 πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της σχολής LE MONDE, ο μεγάλος τελικός του διαγωνισμού tart, η τέχνη της τάρτας από τη LE MONDE sponsored by KENWOOD.

Οι 8 διαγωνιζόμενοι που κατάφεραν να προκριθούν σ’ αυτήν τη φάση, έβαλαν τα δυνατά τους για να παρασκευάσουν την τέλεια τάρτα που θα εντυπωσίαζε τόσο με τη γεύση της, όσο και με την εμφάνισή της.

Οι κ.κ. Δημήτρης Αμβράζης, Βίκτωρας Αναγνωστόπουλος, Νεκτάριος Βουρίκης και Κίμωνας Λιάκης, καθηγητές του Εκπαιδευτικού Ομίλου και η κ. Ρένα Γερμανίδου, εκπρόσωπος της εταιρείας KENWOOD, ανέλαβαν το δύσκολο έργο της αξιολόγησης δοκιμάζοντας 3 αλμυρές και 5 γλυκές τάρτες.Νικητές αναδείχτηκαν οι Ευσταθόπουλος Οδυσσέας και Μυκονιάτης Γιώργος, σπουδαστές μαγειρικής τέχνης της σχολής LE MONDE, οι οποίοι κέρδισαν από μια κουζινομηχανή KENWOOD αξίας 580€ καθώς και τη δυνατότητα επαγγελματικής φωτογράφισης, επιμέλειας και βιντεοσκόπησης της συνταγής από τη LE MONDE και προβολής της συνταγής στην ιστοσελίδα και τα social media της σχολής. Ακολούθησε η απονομή των αναμνηστικών σε όλους όσοι συμμετείχαν και φυσικά, οι απαραίτητες φωτογραφίες που θα θυμίζουν σε όλους μας την όμορφη αυτή βραδιά.

Τέλος, μέσα σε μια χαλαρή πλέον και γιορτινή ατμόσφαιρα όλοι οι διαγωνιζόμενοι έσπευσαν να δοκιμάσουν τις τάρτες των συμπαικτών τους, ολοκληρώνοντας με τον πιο γευστικό τρόπο τη συμμετοχή τους στον διαγωνισμό.

Θερμά συγχαρητήρια στους 2 μεγάλους νικητές και ευχαριστούμε για τη συμμετοχή όλους τους διαγωνιζόμενους.