Νέο τμήμα Bartender στη LE MONDE

24 Απριλίου, 2013 - Νέα, ανακοινώσεις

Νέο πρόγραμμα Βartender ξεκινάει στον  Εκπαιδευτικό Όμιλο LE MONDE στις 20 Ιανουαρίου 2014

Πρόκειται για πρόγραμμα εκπαίδευσης, που απευθύνεται σε όσους θέλουν να απασχοληθούν σε κάθε είδους επιχείρηση εστίασης. Το πρόγραμμα διεξάγεται εργαστηριακά και καταφέρνει να μυήσει τους σπουδαστές στα μυστικά του bar.

Ο Bartender είναι ο άνθρωπος που βρίσκεται πίσω από τη μπάρα κάθε εστιατορίου, ξενοδοχείου και bar για να παρασκευάσει και να προσφέρει το σωστό ποτό. Γνωρίζει τις δόσεις ανάμειξης αλκοολούχων και μη αλκοολούχων ποτών, δημιουργεί cocktails, σερβίρει και εξυπηρετεί τους πελάτες.

Η φοίτηση διαρκεί 6 εβδομάδες και τα μαθήματα γίνονται 3 φορές την εβδομάδα.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει:
Διδασκαλία από επαγγελματίες Bartenders
Αποκλειστικά εργαστηριακά μαθήματα σε χώρο Bar, εντός της σχολής
Εξασφαλισμένη εργασία από το πρώτο καλοκαίρι, σε συνεργαζόμενα ξενοδοχεία και bars
Ευέλικτο ωράριο μαθημάτων
Παροχή βιβλίων και σημειώσεων
Γευσιγνωσίες οίνου και αλκοολούχων ποτών κορυφαίων εταιρειών του χώρου
Εκπαιδευτικές επισκέψεις

Περισσότερες πληροφορίες στο 210 4830500