Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη

Η LE MONDE στη φιλανθρωπική δράση Street Pasta Night

15 Δεκεμβρίου, 2022 - Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη

Το Σάββατο 15 Δεκεμβρίου 2022, το Κέντρο Υποδοχής και Αλληλεγγύης Δήμου Αθηναίων μαζί με τη Barilla και σπουδαστές της Σχολής, ένωσαν τις δυνάμεις τους και πραγματοποίησαν στο Κέντρο Ημέρας του Πολυδύναμου Κέντρου Αστέγων μια street pasta night για τους φιλοξενούμενους του Ξενώνα και του Υπνωτηρίου.

Σπουδαστές μαγειρικής και εθελοντές εργαζόμενοι της Barilla παρασκεύασαν περισσότερες από 200 μερίδες μακαρονάδες, μέρος των οποίων διανεμήθηκαν και σε αστέγους που φροντίζουν οι ομάδες Street Work του Κ.Υ.Α.Δ.Α.

Μια ξεχωριστή δράση που αποδεικνύει ότι  η συνεργασία χαρίζει τις πιο όμορφες εμπειρίες!

Ευχαριστούμε όλους τους σπουδαστές και τους καθηγητές της Σχολής που συμμετείχαν στη δράση!